Eko-misja czyli nasze opakowania

RECYKLING OPAKOWAŃ PLASTIKOWYCH

Zaczynaliśmy od wielorazowych szklanych pojemników, ale po 3 miesiącach widzieliśmy, że pomysł się nie przyjął. Patrząc na ilość zużywanego przez nas plastiku, nie tylko chcieliśmy, ale wręcz musieliśmy znaleźć na to jakieś rozwiązanie. Rozpoczęliśmy współpracę z firmą przerabiającą opakowania na granulat, ponieważ w ten sposób wyprodukowany surowiec mógł dostać nowe życie.

POJEMNIKI BIODEGRADOWALNE Me.Organic Yellow

Jak tylko pojawiły się na rynku bezpieczne dla zdrowia pojemniki ekologiczne wykonane z pulpy celulozowej, wprowadziliśmy je jako opcję dodatkową. Wiemy, że surowce służące do ich produkcji przemierzają kilometry, zanim finalnie trafią do nas. Ich rozkład w odpowiednich warunkach trwa 12 tygodni. Ale wiemy także, że na wysypiskach śmieci nie ma ani odpowiedniej temperatury, ani ilości powietrza czy wilgotności, aby ten proces zachodził faktycznie w 12 tygodni. Dajemy Ci więc wybór, ale dbamy o Twoją świadomość ekologiczną. Pamiętaj, że oba rodzaje pojemników, z jakich korzystamy, są bezpieczne w kontakcie z pożywieniem. Posiadają odpowiednie certyfikaty potwierdzające ich bezpieczeństwo, więc możesz swobodne podgrzewać w nich posiłki w mikrofali.

Zamów dietę

Pamiętaj, że nie tylko zmniejszona produkcja odpadów jest ważna dla naszej planety, ale równie ważne jest odpowiednie segregowanie śmieci, które pomoże im dać nowe życie. Dlatego jeżeli korzystasz z pojemników:

  • klasycznych plastikowych – możesz je zostawić na swojej wycieraczce, aby nasz kierowca je od Ciebie odebrał. A my zajmiemy się ich recyklingiem. Nie musisz ich myć. Wystarczy, że zawiesisz informację dla kierowcy, aby je zabrał. Bez takiej karteczki nie będzie wiedział, że to paczka dla niego. Możesz też wyrzucić takie opakowanie do żółtego pojemniki na plastik.
  • ekologiczne – zgrzewane są folią biodegradowalną i razem z nią możesz je poddać recyklingowi jako odpad organiczny, czyli wyrzucić do brązowego kosza na śmieci.

Instagram
with love

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.