Eko-misja czyli nasze opakowania

RECYKLING OPAKOWAŃ PLASTIKOWYCH

Zaczynaliśmy od wielorazowych szklanych pojemników, ale po 3 miesiącach widzieliśmy, że pomysł się nie przyjął. Patrząc na ilość zużywanego przez nas plastiku, nie tylko chcieliśmy, ale wręcz musieliśmy znaleźć na to jakieś rozwiązanie. Rozpoczęliśmy współpracę z firmą przerabiającą opakowania na granulat, ponieważ w ten sposób wyprodukowany surowiec mógł dostać nowe życie.

POJEMNIKI BIODEGRADOWALNE Me.Organic Yellow

Jak tylko pojawiły się na rynku bezpieczne dla zdrowia pojemniki ekologiczne wykonane z pulpy celulozowej, wprowadziliśmy je jako opcję dodatkową. Wiemy, że surowce służące do ich produkcji przemierzają kilometry, zanim finalnie trafią do nas. Ich rozkład w odpowiednich warunkach trwa 12 tygodni. Ale wiemy także, że na wysypiskach śmieci nie ma ani odpowiedniej temperatury, ani ilości powietrza czy wilgotności, aby ten proces zachodził faktycznie w 12 tygodni. Dajemy Ci więc wybór, ale dbamy o Twoją świadomość ekologiczną. Pamiętaj, że oba rodzaje pojemników, z jakich korzystamy, są bezpieczne w kontakcie z pożywieniem. Posiadają odpowiednie certyfikaty potwierdzające ich bezpieczeństwo, więc możesz swobodne podgrzewać w nich posiłki w mikrofali.

Pamiętaj, że nie tylko zmniejszona produkcja odpadów jest ważna dla naszej planety, ale równie ważne jest odpowiednie segregowanie śmieci, które pomoże im dać nowe życie. Dlatego jeżeli korzystasz z pojemników:

  • klasycznych plastikowych – możesz wyrzucić takie opakowanie do żółtego pojemniki na plastik.
  • ekologiczne – zgrzewane są folią biodegradowalną i razem z nią możesz je poddać recyklingowi jako odpad organiczny, czyli wyrzucić do brązowego kosza na śmieci.